UUDISEID

Jaanuar 2009 tuli Horvaatiast Ravenna di Periculum
Oktoober 2008 tuli Serbiast Persida w.d.Burg Singidunum
Jaanuar 2008 Raftsman Topgirl To MaBakers tuli 2007 aasta Soome Bokseriühingu Aasta Juunioriks!
17,1,08 Superbaby Soraya pildid
25.8.07 Raftsman Remix de MaBaker Klubsieger 2007 VSP, Raftsman Topgirl To MaBaker PTE4
14.7.07 Raftsman Rider In Black Kokkolassa VSP, CACIB, SERT. Raftsman Topgirl To MaBaker pildid
16.4.07 Remix de MaBaker ja Rider In Black pildid
3.1.07 Topgirl To MaBaker pildid


ajalugu  |   koerad kodus |   kasvandikud |   planeeritud  |   lingid |   kontaktid  |   esilehekülg  |  

Tere tulemast kennel Raftsmani kodulehele

Mu esimene bokser oli isane koer nimega Pikar >>> ja tuli mulle aastal 1986. Esimene emane Laura-Bainord >>> tuli aastal 1989 ja aastal 1993 jätsin emase Raftsman Brenda endale koju, kellelt sain oma kenneli võidukaima koera, Raftsman don Corleone, kes on ainsana Eestis sündinud koertest võitnud 2 korda erinäituse välismaiste kasvatajakohtunike hinnates. Paljud on saanud serte, kuid pole läbinud koolitust ja CH tiitel jäänud seega saamata. On CH-sid, on serdi saanuid, on palju SK saanuid. Samuti on olnud mu kasvandikke PI ja PE ridades palju kordi. Kuid kodus olevad emased vananesid ja kasvatustöö jäi praktiliselt varjusurma.Nüüd on mul noor emane ja jätkan.

andmed >>>

Teised sissetoodud koerad

Bokseritele lisaks olen toonud Eestisse esimese West highland white terjeri Soomest Perhaps Pussycat, kellega käisin palju näitusel ja kes võitis arvukalt TP-sid ja samuti W-tiitleid. Siis aga tuli
teda opereerida ja aretusest jäi ainult unistus. See oli aastal 1998. 1999 aga tuli mulle Soome kaudu Prantsusmaalt shoti terjer Perhaps Strange Music de Champernoun, kes on olnud väga edukas näitusekoer ja samuti jätnud väga edukaid järglasi. Tema suurim võit oli Portugali maailmanäitusel, kus ta tuli PE 2(shotlasi oli üle saja ringis)

Eesti bokserid

Olen toonud Eestisse oma hea sõbra Kari Järvise kaasabil 4,5 aastase bokseri Inglismaalt Fardorn Roosevelt of Wildax(Theo),kes parandas kõvasti meie bokseripere üldist väljanägemist ja on mõju avaldanud veel mitmendas põlves, kuna ta oli imbrideeritud.Theol oli ka Soomes mitu tolleaja võidukat järglast (INT CH Moonraker Ragdoll, Raftsman Make Your Move ja Raftsman Mist of April). Kahjuks sai ta olla minul ainult 2,5 aastat.

andmed >>>

Peale Theod tuli mulle rendile Soomest Lladro v.h.Schlagek, kes sobis küllaltki hästi meie emastele ja jättis nii mõnedki väga head järglased.

andmed >>>

Aastal 1998 tuli mulle Soomest Inglismaal sündinud,kuid enamuses Kesk-Euroopa esivanemaid omav Donnymoor Applause Please, kes on jätnud samuti jälje meie bokserikasvatuses ja samuti palju võidukaid järglasi.
2008 aasta oktoobris tuli Serbiast kennel Kreisid'ega kahepeale punane emane kutsikas Persida w.d. Burg Singidunum.
2009 aasta jaanuaris tuli Horvaatiast tiigrivärvi emane kutsikas Ravenna di Periculum.

andmed >>>

Kohtunik Juta Haranen

Olen 16 aastat olnud ringikorraldaja ja aastast 2002 FCI kohtunik. Olen hinnanud Venemaal, Lätis, Soomes, Ukrainas, Leedus, Itaalias ja Eestis.

Hinnatavad tõud:

* 2. Kogu rühm 2

* 3.2 Šoti terjer
* 3.2 West highlandi terjer

* 4. Kogu rühm 4

* 5.1 Samojeedi koer
* 5.1 Alaska malamuut
* 5.1 Siberi husky

* 8.1. Kuldne retriiver
* 8.1. Nova scotia retriiver
* 8.1. Labradori retriiver

* 9.3 Belgia grifoon
* 9.3. Brüsseli grifoon
* 9.3. Väike brabandi grifoon
* 9.11 Prantsuse buldog
* 9.11 Mops
* 9.11 Bostoni terjer© raftsman
webdesign mabakers